Seminaras “Karjeros koordinatoriaus vaidmuo ugdant specialiųjų poreikių mokinių karjeros kompetencijas”.
 

Naujienos

 

Nauja metodinė priemonė karjeros ugdymui

2019.09.03

Švietimo mainų paramos fondas kartu su kitomis institucijomis parengė metodinę priemonę, skirtą bendrojo ugdymo mokyklų mokytojams-karjeros konsultantams, dirbantiems su 9-12 klasių mokiniais.

 

Leidinyje pateikta informacija padės mokytojams-karjeros specialistams pamokų bei individualių konsultacijų metu pritaikyti Lietuvos institucijų sukurtas priemones, kurios padės mokiniams sužinoti objektyvią ir aktualią informaciją apie tolimesnes karjeros galimybes:

 

  • „Euroguidance“ interaktyvi priemonė „Mobilumo gidas“ ir savęs pažinimo bei profesijos pasirinkimo testai leis mokiniams patiems geriau pažinti save bei sužinoti apie tarptautinio mobilumo galimybes.
  • „Europass“ pasiūlys būdus, kaip kitaip su mokiniais kalbėti apie gyvenimo aprašymo rengimą bei pateiks idėjų, kaip CV rengimo tema gali būti integruota į įvairias pamokas.
  • Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) informacija padės suprasti, kuo skiriasi Lietuvos studijų programų kokybė, kaip studijų programų kokybę galima palyginti.
  • Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) įrankis suteiks objektyvios informacijos apie atlyginimą ir darbo pozicijas, baigus tam tikrą mokymo ar studijų programą.
  • Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) įrankiais pasinaudoję mokiniai galės rasti kokybišką savanorystės vietą Lietuvoje ar užsienyje.
  • Lietuvos karjeros specialistų asociacija (LKSA) pristatys karjeros planą.

 

Leidinyje prie kiekvienos priemonės pristatymo pateikiamos idėjos, kokias užduotis mokiniams  galima skirti karjeros ugdymo pamokos ar individualios konsultacijos metu.

 

Metodinė priemonė