Registracija į karjeros planavimo konsultacijas vyksta el. paštu geliune.adomaityte@lmnsc.lt
 

Naujienos

 

Kokių profesijų darbuotojų trūksta Lietuvoje?

2020.07.07

Užimtumo tarnyba, siekdama derinti darbo jėgos pasiūlos atitikimą paklausai, 2020 m. birželio 30 d. patvirtino profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, sąrašą pagal ekonominės veiklos rūšis 2020 m. II pusmečiui.

Siekdama kuo objektyvesnio trūkstamų profesijų šalyje vertinimo, Užimtumo tarnyba šį sąrašą atnaujino kartu su Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Trūkstamų profesijų sąrašo projektas 5 darbo dienas buvo viešai skelbiamas Užimtumo tarnybos interneto svetainėje. Per šį laikotarpį darbdaviai galėjo Užimtumo tarnybai pateikti informaciją apie prognozuojamą profesijos paklausos augimą per antrą pusmetį. Užimtumo tarnyba, pakartotinai įvertinusi darbdavių pagrįstą informaciją, patvirtino Profesijų, kurių darbuotojų trūksta Lietuvos Respublikoje, pagal ekonominės veiklos rūšis 2020 m. II pusmečiui, sąrašą.

Atkreipiame dėmesį, kad užsienietis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti, jeigu atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti ir jo profesija yra įtraukta į minėtąjį sąrašą. Į jį patenkančių profesijų atstovams viza ar leidimas gyventi  išduodamas paprastesne tvarka.

Daugiau skaitykite