Informacinis renginys „Mano vaikas renkasi studijas užsienyje. Ką turėčiau žinoti?“
 

Naujienos

 

Metų paskaita „Antropocenas: ar mūsų karta suvokia savo vietą Žemėje?“

2020.12.28

2021 m. sausio 4 d. 11 val. Vilniaus universiteto docentas dr. Eduardas Budrys skaitys Metų paskaitą „Antropocenas: ar mūsų karta suvokia savo vietą Žemėje?“. 

Nuorodos jungtis: https://smm-lt.zoom.us/j/6289736970  

arba

https://www.youtube.com/channel/UCHxFzyS1l3eAxn-gXT4BHbQ.  

Dr. Eduardas Budrys yra Gamtos mokslų centro vyresnysis mokslo darbuotojas, Vilniaus universiteto docentas. 1984 m. baigė Leningrado universitetą. Stažavosi gamtos muziejuose ir kitose mokslo tyrimų įstaigose Vašingtone, San Franciske (1992), Leidene (1993), Londone (1995), Mokslinių tyrimų ir inovacijų generaliniame direktorate Briuselyje (2001–2002). 

Dr. Eduardo Budrio mokslinio darbo pagrindinės kryptys: vabzdžių filogenija, evoliucija, ekologija ir elgsena, rūšių genetinė įvairovė ir molekulinė evoliucija, plėšrūno ir grobio sąveika, ekologinių nišų modeliavimas, augalų apdulkinimo ir augalėdžių vabzdžių populiacijų valdymo ekosisteminės paslaugos. Paskelbė 76 mokslinius straipsnius, yra trijų knygų bendraautorius. Aprašė 32 naujas mokslui vabzdžių rūšis.  

Metų paskaitos arba Prima lectura (pirmoji paskaita) tradicija atsirado 2013 metais minint UNESCO paskelbtas habil. dr. Meilės Lukšienės gimimo 100-ąsias metines. Prima lectura  – tai galimybė švietimo bendruomenei išgirsti įkvepiančių, akiratį plečiančių ir kurti skatinančių minčių, prasmingai bendraujant įžengti į Naujuosius metus.  

Daugiau informacijos