Seminaras „Dalykinis integravimas karjeros kompetencijų ugdymui“
 

Žaidimai ir pratimai ikimokyklinio amžiaus vaikams

 

Mano profesijos, 1 dalis

https://www.patogupirkti.lt/knyga/mano-profesijos-1-dalis-zaidimas.html


Mano profesijos, 2 dalis

https://www.kaina24.lt/p/mano-profesijos-2-dalis-zaidimas/


Kiaulytė Pepa: profesijų pasaulis

https://www.varle.lt/stalo-zaidimai/trefl-zaidimas-kiaulyte-pepa-profesiju-pasaulis--7381166.html


Mokomasis žaidimas „Profesijos“

https://www.xszaislai.lt/trefl-mokomasis-zaidimas-profesijos.html


Žaidimas Mokomės profesijos

https://www.senukai.lt/p/zaidimas-mokomes-profesijos/2iij


Žaidimas "Profesijos"

https://pigu.lt/lt/kudikiams-ir-vaikams/zaislai/mokomieji-ir-lavinamieji-zaislai/zaidimas-profesijos-djeco-dj06645?id=23309545


Greitieji žaidimai: Profesijos

https://www.edukaciniai.lt/lt/disp-quick-games-ii-1-designs-12u-1333.html

 

 


 

Profesijos pasirinkimas ir sprendimų priėmimas karjeros klausimais nėra lengvas ir vienadienis procesas, jam asmuo turi pradėti ruoštis jau nuo mažų dienų.

Remiantis Ugdymo karjerai programa (2014) karjeros kompetencijos apima keturias kompetencijų sritis: savęs pažinimo, karjeros galimybių pažinimo, karjeros planavimo bei karjeros įgyvendinimo. Karjera  pirmiausiai prasideda nuo asmeninių bruožų, gabumų, prioritetų pažinimo.

Kviečiame išbandyti ikimokyklinio amžiaus vaikams skirtus kompiuterinius žaidimus ir pratimus. JAV – Virdžinijos Karjeros centro parengti žaidimai, tai linksma pažintis su profesijų pasauliu bei jo ypatybėmis. Ši mokymo ir savarankiško mokymosi priemonė ne tik padės vaikams ugdyti karjeros kompetencijas, skatins juos ieškoti ir atrasti, bet ir padės tobulinti anglų kalbos žinias.

 

Kas netinka atskiroms profesijoms?

http://vacareerview.org/k5/careers/computer-career-games/k-2/career-start

(pažymėkite ženklu „X“ tai, kas netinka žemiau nurodytoms profesijoms (jei pasirinkimas teisingas, ženklas „X“ liks raudonas):

Žaisdami šį žaidimą vaikai pažins socialinius vaidmenis, susipažins su atskirų profesijų atstovais ir jiems būdingomis charakteristikomis. Taip pat analizuodami profesijų atstovus tyrinės ir priims savo  asmenybės ypatumus.

 

Profesijų miestelis

http://vacareerview.org/k5/play-it/career-town/main.cfm

(paspauskite norimą miestelio plotą ir tuomet, atsidarius naujam žaidimo langui, pasirinkite pavaizduotus profesijos atstovus arba veiklos sritis bei įdėmiai perskaitytkite Jums sugalvotą užduotį ir ją sėkmingai atlikite): 

Žaisdami šį žaidimą vaikai tyrinės socialinę aplinką bei socialinius vaidmenis, susipažins su įvairių profesijų atstovais ir jų atliekamo darbo specifika. Analizuodami profesijų atstovus, jų veiklos sritis bei atlikdami jų pavestas užduotis, pažins ir priims savo asmenybės ypatumus, ieškos savo asmenybės sąsajų su darbo pasauliu.

 

Sugrupuok

http://vacareerview.org/k5/careers/computer-career-games/k-2/matching

(kompiuterio pelytės pagalba pasirinkite objektą iš piešinio vidurio ir šį objektą/daiktą užkelkite ant tam tikros profesijos atstovo (jei pasirinkimas teisingas, atsiras žalia varnelė):

Šio žaidimo metu vaikai pažins ir tyrinės socialinius vaidmenis, detaliau pažins atskirų profesijų atstovus. Taip pat nagrinėdami profesijas geriau pažins ir joms būdingas darbo priemones, gebės jas palyginti tarpusavyje, ugdys gebėjimą identifikuoti daiktų reikšmę konkrečiame darbe.

 

Nuspalvink profesijų atstovus

http://vacareerview.org/k5/careers/computer-career-games/k-2/shape-up

(parinkite spalvas pagal pateiktas formas paaiškinimuose ir kiekvieną profesijos atstovą (pvz., stačiakampis – raudona spalva ir pan.) nuspalvinkite pagal paaiškinimuose nurodytas spalvas):

Šio žaidimo metu vaikai tyrinės socialinius vaidmenis, pažins atskirų profesijų atstovus ir jiems būdingas charakteristikas. Žaisdami su spalvomis geriau įsimins profesijų atstovų skiriamuosius bruožus.

 

Tyrinėjame profesijas

http://vacareerview.org/k5/careers/computer-career-games/3-5/careers-explore-learn-grow

(kompiuterio pelytės pagalba pasirinkite profesijos pavadinimą, kuris pateiktas prie paveikslėlių ir atveskite jį ant tuščios sakinyje vietos, jei pasirinkimas teisingas, atsiras žalia varnelė):

Žaisdami vaikai susipažins ir tyrinės socialinius vaidmenis, pažins atskirų profesijų atstovus ir jiems būdingas charakteristikas. Skaitydami profesijoms būdingus aprašymus lygins juos tarpusavyje, analizuos atskirų profesijų specifiką. Taip pat tyrinėdami profesijas, jų atstovus vaikai ieškos savo asmenybės sąsajų su jomis, geriau pažins ir savo asmenines savybes.

 

Karjeros labirintai

http://vacareerview.org/k5/careers/computer-career-games/3-5/amazing-careers

(įveikite labirintą, skirtą atskirai karjeros grupei, pvz., muzika, sportas, dizainas, augalai. Po to pažymėkite po vieną iš veiklų, nurodytų šiose karjeros grupėse ir parenkite trumpą pasirinktos profesijos pristatymą, pvz., Ką reiškia būti sporto klubo vadybininku? )

Žaisdami šį žaidimą vaikai analizuos ir pažins labirintuose pateiktas profesijas bei jų specifiką. Analizuodami skirtingas veiklos sritis nagrinės ir priims savo asmenybės ypatybes.

 

Neįprastos šių dienų profesijos

http://vacareerview.org/68/whats-that/unusual-occ

Užduotis leidžia pažinti naujausias ir rečiau matomas šių dienų profesijas bei padeda suprasti darbo pasaulio kaitą.