image

Asociacija „Langas į ateitį“, kuri skatina Lietuvos gyventojus nuolat tobulinti skaitmeninio raštingumo įgūdžius, karjeros specialistams pristato 2023 m. parengtą mokymo programą „Verslumo įgūdžiai būsimajam menininkui“. Ši nemokamai siūloma metodinė medžiaga sukurta 2021–2023 m. įgyvendinant „Erasmus+“ projektą „Art2Business“ kartu su partneriais iš Kroatijos ir Slovėnijos. 

Inovatyvią 32 val. mokymo programą sudaro 3 moduliai, apimantys temas, susijusias su svarbiausiais šiandien menininkams reikalingais darbiniais įgūdžiais: skaitmeniniais, verslumo ir bendravimo. Pirmasis modulis „Verslumo įgūdžiai kūrybinių industrijų menininkams“ mokiniams suteikia pagrindines žinias apie teisinę ir mokesčių sistemą, susijusią su menininkų verslu. Analizuojant modulio temas pristatomi įvairūs menininkams tinkami verslo modeliai, laiko ir finansų valdymo strategijos. Antrasis modulis „Kūrybinių industrijų menininkų bendravimo įgūdžiai“ moko mokinius įvairiose aplinkose pristatyti savo meno kūrinius, megzti santykius su klientais ir institucijomis. Trečiojo modulio „IT įgūdžiai kūrybinių industrijų menininkams“ temos suteikia praktinių žinių, kaip suplanuoti ir prižiūrėti elektroninės prekybos svetainę ir savo darbais prekiauti internetu. Kiekvieno modulio medžiagoje pateikiami pamokų planai, raktiniai žodžiai, pagrindinės veiklos, sąsajos su kitais dalykais, laukiami rezultatai ir vertinimo kriterijai. Visos mokymo programos temos pritaikytos prie realių menininkų poreikių baigus studijas, kad padėtų jiems lengviau įsilieti į darbo rinką.    

Programa pirmiausiai buvo išbandyta su Slovėnijos ir Kroatijos moksleiviais. Bandomuosiuose mokymuose dalyvavo po 10 Zagrebo taikomosios dailės ir dizaino mokyklos (Kroatija) ir Mariboro aukštosios dizaino mokyklos (Slovėnija) mokinių bei 6 jų mokytojai. Lietuvai atstovaujanti asociacija „Langas į ateitį“ parengė trečiojo programos modulio (IT įgūdžių) metodiką.

Mokymo programa „Verslumo įgūdžiai būsimajam menininkui“ (1.1 MB )

 

Parengta pagal asociacijos „Langas į ateitį“ informaciją

 

Dalintis: