image

Lietuvos Junior Achievement (LJA) – pirmoji Lietuvoje nevyriausybinė organizacija, 30 metų sėkmingai įgyvendinanti progresinio ekonominio, verslumo ugdymo, finansinio raštingumo ir ugdymo karjerai programas bendrojo ugdymo mokyklose, pristato „JA šešėliavimo“ programą, skirtą 9–12 klasių  mokiniams.

„JA Šešėliavimas“ – tai pasaulinė Junior Achievement ugdymo karjerai programa, kuriai sukurtas EdTech sprendimas www.seseliavimas.lt. Šioje programoje dalyvaujantys mokiniai susipažįsta su karjeros planavimo procesu ir profesijomis, turi galimybę iš arti pamatyti, kaip atrodo juos dominančios organizacijos ir darbo vietos. 

„JA Šešėliavimas“ sugrįžta jau trečiam sezonui ir š. m. lapkričio–gruodžio mėn. bus vykdomas Vilniuje, Kaune ir Kauno raj. Programa susideda iš keturių dalių. Įvadiniai užsiėmimai ir baigiamasis užsiėmimas yra įgyvendinami klasėje, o „šešėliavimo“ vizitas - mokinio pasirinktoje įmonėje, įstaigoje ar organizacijoje. „Šešėliavimo“ vizitą galima įgyvendinti ir gyvai, ir virtualiai. 

„JA Šešėliavimo“ programos metu mokiniai ugdo karjeros planavimo kompetencijas ir gebėjimus, kurių reikia norint išsikelti gyvenimo ir karjeros tikslus, priimti karjeros sprendimus bei sudaryti ar atnaujinti karjeros planą. Verta pažymėti, kad dalyvaudami programoje mokiniai išmoksta atsirinkti jiems tinkančias/patinkančias profesijas bei įsivertinti gebėjimus, reikalingus norint dirbti konkrečioje pozicijoje. Taip pat užmezga profesinius ryšius, geba parengti gyvenimo aprašymą ir (ar) susikurti internetinį profilį.

Šiuo metu prie programos yra prisijungusios 58 skirtingos organizacijos, o praėjusiais mokslo metais įvyko net 172 šešėliavimo vizitai. Daugiau nei 97 proc. programoje dalyvavusių ir apklausą užpildžiusių moksleivių teigė, jog šešėliavimo vizito patirtis jiems padėjo profesijos pasirinkimo kelyje, o visas šešėliavimo vizitų patirtis moksleiviai įvertino 9.7 balo iš 10.

Daugiau informacijos rasite „Šešėliavimo“ platformoje www.seseliavimas.lt

Lietuvos Junior Achievement informacija

 

Dalintis: