image

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) kviečia karjeros specialistus, mokinius ir jų tėvelius bei globėjus susipažinti su atnaujinta Mokinių ugdymo karjerai informacine sistema (MUKIS)

MUKIS informacinė sistema sukurta siekiant užtikrinti kokybiškų karjeros paslaugų prieinamumą ir sklaidą visiems Lietuvos mokiniams. Čia karjeros specialistai, mokiniai ir jų tėvai ar globėjai gali gauti įvairiapusę pagalbą ir konsultacijas karjeros klausimais, susipažinti su šalies profesinio orientavimo sistema, aktualiomis šios srities naujienomis, dalyvauti karjeros renginiuose, tyrinėti naujausius metodinius leidinius. 

Žaismingas ir interaktyvus sistemos vedlys – lapiukas Mukis kviečia mokinius keliauti po karjeros šalį ir kartu tyrinėti skaitmeninį karjeros vadovo turinį. Jis padės mokiniams geriau pažinti save, suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses bei poreikius, o kai reikės, padrąsins žengiant karjeros keliu.       

Karjeros specialistams MUKIS siūlo nuolat tobulinti savo kvalifikaciją, dalyvaujant jiems skirtose kvalifikacijos tobulinimo programose ir renginiuose. Itin didelis dėmesys sistemoje skiriamas metodinei pagalbai. Karjeros specialistai ir mokytojai, norintys integruoti karjeros temas į savo ugdymo turinį, čia ras daug aktualios informacijos apie mokinių ugdymą karjerai, gerosios darbo patirties, karjeros planų pavyzdžių, metodinių rekomendacijų, atnaujintą MUKIS biblioteką. Gausiai iliustruoti skaitmeniniai karjeros vadovai, skirti 1–4 kl., 5–8 kl. ir 9–12 kl. mokiniams, ir šiuos rinkinius papildančios mokytojo knygos padės karjeros specialistams lengviau planuoti savo darbą su skirtingo amžiaus mokiniais ir neabejotinai praturtins karjeros pamokų turinį.

Siekiant atliepti kiekvieno mokinio karjeros poreikius, planuojama, kad MUKIS sistema augs ir plėsis. Mokiniams bus pasiekiama vis daugiau informacijos apie darbo ir profesijų pasaulį, mokymosi ir praktikos galimybes bei karjeros planavimo įrankius – karjeros užduotis ir testus, atsiras individualus karjeros aplankas ir galimybė bendrauti su savo mokyklos karjeros specialistu. Tai mokiniams padės jau nuo pirmos klasės sistemingai tirti, planuoti ir įgyvendinti savo karjerą.

Draugaukime!

 

 

Dalintis: