image

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) dešimtus metus iš eilės organizuoja nacionalinę profesinio veiklinimo iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“ ir kviečia aktyviai jungtis bendrojo ugdymo mokyklų bendruomenes.

Kaip dalyvauti?

2024 m. iniciatyvai numatytas laikas yra balandžio 2 – birželio 3 d. Mokyklos, norinčios prisijungti prie „Šok į tėvų klumpes 2024“, turėtų nurodytu laiku registruotis Mokinių ugdymo karjerai informacinėje sistemoje (MUKIS) ir labiausiai joms tinkamą dieną (-as) organizuoti aktyvias profesijų ir karjeros galimybių pažinimo veiklas mokinių artimųjų darbo aplinkoje. Išsami informacija apie 2024 m. iniciatyvą ir visų prisijungusių mokyklų žemėlapis bus skelbiamas MUKIS „Šok į tėvų klumpes 2024“ puslapyje internete.  

Dalyvių registracija

Mokyklų žemėlapis

Kilus klausimams rašykite el. paštu indra.gasianceviene@linesa.lt

Apie nacionalinę profesinio veiklinimo iniciatyvą „Šok į tėvų klumpes“

„Šok į tėvų klumpes“ - tai nacionalinė profesinio veiklinimo iniciatyva, skirta 1–12 klasių mokiniams. Ją nuo 2015 m. organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) Ugdymo karjerai skyrius. Pagrindinis tikslas - pasitelkus mokinių tėvus (globėjus), suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti jų karjeros kompetencijas, supažindinti su artimųjų profesijomis ir fizinėmis jų darbo vietomis.

Sėkmingas profesijos pasirinkimas ir asmens karjera yra ne tik mokinio, bet ir jį supančių asmenų (tėvų, globėjų, mokyklų vadovų, mokytojų ir būsimų darbdavių) interesų laukas. Mokiniams ypač naudinga apsilankyti savo artimųjų darbo aplinkoje ir iš arti susipažinti su jų profesine veikla, nes tai padeda formuoti motyvuotus gyvenimo ir profesinės veiklos tikslus bei stiprinti priimamus karjeros sprendimus. Dėl šios priežasties ypač svarbus visų būsima mokinio karjera suinteresuotų asmenų bendradarbiavimas. Todėl kasmet pavasarį (balandžio-birželio mėn.) visos Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklos kviečiamos būti aktyviomis prisijungiant prie šios nacionalinės profesinio veiklinimo iniciatyvos ir pasidalyti gerąja jos organizavimo patirtimi. 

Pastaraisiais metais susidomėjimas iniciatyva auga. 2023 m. dalyvauti panoro 422 bendrojo ugdymo mokyklos iš 59 Lietuvos savivaldybių. Daugiau nei 34 000 mokinių apsilankė 1 700 įvairių įmonių, įstaigų ir organizacijų. Jose mokiniai susipažino su 536 skirtingomis profesijomis. Iniciatyva įtraukė beveik 2 000 mokinių tėvų, globėjų ir įvairių artimųjų. Tokių rezultatų nebūtų pavykę pasiekti be svarbių 2 300 tarpininkų: mokyklų karjeros specialistų ir kitų pedagogų, kurie skyrė laiko bendravimui ir bendradarbiavimui su moksleivių tėvais ir kitais artimaisiais. 

 

Dalintis: