image

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros administruojama informacinė sistema MUKIS nacionalinio inovacijų konkurso „Skaitmeninis knygnešys“ finale laimėjo kategorijoje „Valdžia ir piliečių įsitraukimas“ ir tapo Lietuvos skaitmeniniu ambasadoriumi pasauliniame konkurse „World Summit Awards“ (WSA).

Finaliniame konkurso etape 23 inovatorių komandos iš visos Lietuvos ekspertų komisijai pristatė savo skaitmeninius projektus. Po pusdienį trukusio pristatymų maratono komisijos nariai atrinko 8 geriausius sprendimus, kurie tapo Lietuvos skaitmeniniais knygnešiais ir gavo kelialapį į tolimesnius Jungtinių Tautų globojamo pasaulinio WSA konkurso etapus. Tarp geriausiųjų – ir MUKIS.

Konkursą „Skaitmeninis knygnešys“ organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas. Pagrindinis jo tikslas – atrasti originalius, inovatyvius, pažangius ir reikšmingus Lietuvoje sukurtus skaitmeninio turinio sprendimus: nuo interneto svetainių ir mobiliųjų aplikacijų iki platformų ir kitų skaitmeninių įrankių. Skaitmeninių sprendimų kūrėjai varžosi 8 kategorijose, atitinkančiose WSA konkurso kategorijas: aplinka ir žalioji energija, gyvenvietės ir urbanizacija, įtraukimas ir įgalinimas, kultūra ir paveldas, mokymasis ir švietimas, sveikata ir gerovė, valdžia ir piliečių įsitraukimas, verslas ir komercija. Nacionalinę atranką laimėję sprendimai – po vieną kiekvienoje kategorijoje – nominuojami Lietuvos skaitmeniniais knygnešiais ir įtraukiami į pasaulinį WSA laimėtojų tinklą.

WSA platforma ypatinga tuo, kad aprėpia visą pasaulį. Kiekvienoje šalyje ieškoma vertingiausių, prasmingiausių skaitmeninių inovacijų, kurių vertė matuojama visuomenei sukuriama nauda. Kiekvienas iš pasiūlytų sprendimų prisideda sprendžiant šiandienos problemas: klimato kaitą, visuomenės poliarizaciją, sveikatos paslaugų trūkumą ir kt. Didžiausia WSA vertė – WSA ekspertų, mentorių ir alumnų tinklas, suteikiantis galimybę užmegzti naujus kontaktus ir mokytis vieniems iš kitų.

Daugiau informacijos apie šių metų konkursą rasite ČIA.

Džiaugiamės laimėjimu!

Dalintis: