image

Rugpjūčio 19-23 d., Vilniuje, vyks pilietiško ir smalsaus jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“.

Jau šešioliktą kartą LR Vyriausybės kanceliarijos organizuojamas projektas kviečia moksleivius iš arti susipažinti su Vyriausybės veikla bei darbu viešajame sektoriuje.

Projektu moksleivius skatiname praplėsti akiratį, sužinoti kuo šiandien gyvena mūsų valstybė ir giliau suprasti, kaip, iš pirmo žvilgsnio sudėtingas, tačiau svarbus institucijų ir įstaigų tinklas prisideda prie kiekvieno piliečio kasdienybės. Projekto dalyviai bus paskirstomi poromis po kiekvieną iš LR ministerijų arba Vyriausybės kanceliariją ir susitikimų bei ekskursijų metu supažindinami su šių institucijų veikla. Moksleiviai galės pabendrauti su ministrais ir jų politinėmis komandomis, susitikti su įvairių įstaigų darbuotojais, pamatyti, ir galiausiai patys pamėginti atsakyti į klausimą dėl ko galvas suka ministrai.

Visų norinčių dalyvauti moksleivių prašome atlikti kūrybinę užduotį – trumpai atsakyti į klausimą „Kokią visuomeninę problemą pastebite savo aplinkoje (mieste, mokykloje, bendruomenėje) ir kaip ją spręstumėte?“. Užduotis skirta geriau susipažinti su moksleiviams svarbiais visuomeniniais klausimais ir atrinkti smalsius ir motyvuotus dalyvius. Komisija atrinks 30 baigiamųjų klasių moksleivių iš visos Lietuvos, kuriuos kviesime dalyvauti projekte.

„Džiaugiuosi, kad žingeidūs, aktyvūs „Moksleiviai į Vyriausybę“ užsuka jau šešioliktą vasarą, kasmet išsinešdami naujų žinių apie tai, kaip veikia valstybės institucijos, pamatydami, kiek daug prasmingo ir įdomaus darbo jose vyksta. Neabejoju, kad kai kurie iš Jūsų pasvarstys ir apie savo ateitį, o jau netrumpa projekto istorija rodo, kad dalis projekte dalyvavusių moksleivių vėliau čia sugrįžta. Visgi svarbiausia, tikiu, yra santykis su valstybe, kurį „Moksleiviai į Vyriausybę“ projektas padeda ugdyti – pilietiškas, neabejingas, grįstas bendra atsakomybe ir pasitikėjimu vienas kitu. Kviečiu moksleivius gausiai dalyvauti ir linkiu įdomių susitikimų, gyvų diskusijų ir įsimintinų įspūdžių“, – sako Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Norinčių dalyvauti projekte registracija vyks iki liepos 28 d. Projekte dalyvauti gali paskutinius arba priešpaskutinius mokslo metus baigę moksleiviai. 

Pagrindinė informacija ir registracijos forma: https://epilietis.lrv.lt/lt/projekto-moksleiviai-i-vyriausybe-2024-metu-registracijos-anketa/.

Projektą nuo 2009 m. kasmet organizuoja Vyriausybės kanceliarija kartu su partneriais – Nacionaliniu neformalaus švietimo centru, Lietuvos moksleivių sąjunga ir Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Iki šiol projekte dalyvavo net 450 moksleivių.

Daugiau informacijos skelbiama projekto „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose.

LR Vyriausybės informacija

 

Dalintis: