image

Pasibaigus pagrindinio ir papildomo priėmimo etapams, per kuriuos į profesinio mokymo įstaigas buvo priimti 19 748 mokiniai (2022 m. – 19 447), rugsėjo – lapkričio mėn. vyksta priėmimas į neužimtas ar jau atsilaisvinusias mokymo vietas. Rugsėjo mėn. per du etapus pakviesti 1 657 mokiniai, iš jų mokymo sutartis sudarė 1 239 mokiniai. Didesne dalimi jie kompensavo vykstantį nubyrėjimą, šiuo metu profesinio mokymo įstaigas lanko 20 473 mokiniai, iš jų 20 279 užima valstybės finansuojamas vietas.

Mokytis pakviesti ir 575 gimnazijos I–IV klasių ir bendrojo ugdymo mokyklų 9–12 klasių mokiniai, kurie profesijos žinių galės įgyti mokydamiesi pagal atskirus profesinio mokymo modulius. Sutartis sudarė 551 mokinys (vasarą tokias sutartis sudarė 1 042 mokiniai).

Nuo spalio 2 d. prasidės trečiasis rudens priėmimo etapas, prašymus stojantieji galės teikti iki spalio 8 d. Kvietimai bus siunčiami spalio 10 d., sutartys bus pasirašomos spalio 11 d. Primename, kad šiuose etapuose galima nurodyti iki 2 pageidavimų į valstybės finansuojamas ar nefinansuojamas vietas. Laisvų valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų užpildymas vykstant mokymosi procesui baigsis lapkričio 15 d. (žr. lentelę).

Daugiau informacijos apie priėmimą į profesinio mokymo įstaigas rasite LAMA BPO tinklalapyje: https://lamabpo.lt/profesinis-mokymas/

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) kontaktai: el. p.: profesinis@lamabpo.ltatstovas.spaudai@lamabpo.lt.

LAMA BPO informacija

 

Dalintis: