Sąvokos

Raktažodžių blokas


Pagrindinė mintis

Žmonės mokosi įvairiai, visur ir per visą gyvenimą. Todėl svarbu mokėti mokytis. Atkakliai mokydamiesi gebėsime dirbti svajonių darbą.


Įvadas

Lapiukas Mukis nusprendė labai daug išmokti.

Pasakyk, ką daryti, kad jam pasisektų.

„XXI amžiuje neraštingas žmogus bus ne tas, kuris nemoka skaityti ir rašyti, o tas, kuris nemoka mokytis.“

- A. Tofler

 

Pagrindinė dalis

Daugelio profesijų veikla yra sudėtinga. Jai atlikti reikia daug žinių ir gebėjimų. Todėl žmonės nuo mažens mokosi. Jie mokosi per visą gyvenimą ir visur – mokyklose, darbo vietose, namie.

Užduotis: Nuolatinis mokymasis

Kai žmonės mokosi to, kas įdomu, jie jaučiasi laimingi. Labiau įgudę žmonės savo darbą atlieka geriau ir greičiau. Jie geriau prisitaiko prie įvairių aplinkybių. Todėl svarbu mokėti mokytis. Mokytis galima daugeliu būdų. Kartais vaikai mokosi žiūrėdami ir klausydamiesi, tyrinėdami ir bandydami. O kartais mokosi žaisdami ir klausinėdami, skaitydami ir rašydami.
Svarbu prisiminti: tu tikrai gali išmokti mokytis įvairias būdais.

Užduotis: Mokymosi būdai

Išvardyk, ką jau tikrai gebi, gali padaryti.

Yra 5 mokymosi galios: atsparumas, apgalvojimas, draugiškumas, smalsumas, savarankiškumas.

Kurią mokymosi galią jau turi?

Kurią mokymosi galią norėtum sustiprinti?

 

Pritaikyk!

Albertas Einšteinas – fizikos Nobelio premijos laureatas, vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Jis suformulavo reliatyvumo teoriją, o masės ir energijos ekvivalentiškumo formulė E = mc2, išplaukianti iš reliatyvumo teorijos, vadinama „pačia populiariausia formule pasaulyje“.
Jis yra pasakęs:

„Neturiu jokių talentų, esu tiesiog aistringai smalsus.“

Apie kokią mokymosi galią kalbėjo Albertas Einšteinas?

 

Apibendrink!

Mokėjimas mokytis yra noras ir gebėjimas atkakliai mokytis: kelti mokymosi tikslus, planuoti mokymosi laiką, mokytis po vieną ir grupėmis, prireikus ieškoti patarimų ir paramos.

Svarbu sau pasakyti: aš tikrai galiu išmokti mokytis. Įsivertinti savo mokėjimą mokytis tau padės ši schema. Jei joje užrašyti teiginiai tau tinka, puiku, tu moki mokytis. Jei kai kurie teiginiai netinka, visada gali patobulinti šią savo kompetenciją.

 

 

Užduotis: Mano mokymosi planas

 

Įdomu!

Neklauskite mokytojo tikslių atsakymų!

Tai nepadeda išmokti, ir daugelis mokytojų jums tikrai neatsakys. Tad paprašykite savo mokytojo padėti jums ieškoti atsakymo arba priminti veiksmus atsakymui rasti.

Tai padės išsiaiškinti panašius klausimus ir parodyti mokytojui, kad stengiatės patys įveikti sunkumus.

Pavyzdžiui, užuot klausę: „Kokia yra pagrindinė šio skyrelio mintis (tema)?“, galite paklausti: „Kaip rasti pagrindinę skyrelio mintį (temą)?“

 

Skaitykite toliau

 

Navigacijos blokas

Dalintis: