image

Augant specialistų poreikiui verslas investuoja į būsimų darbuotojų rengimą ir jų pritraukimą. Energetikos įmonių grupei „EPSO-G“ priklausančios bendrovės „Amber Grid“ ir „Litgrid“ skiria 156 tūkst. eurų inžinerinės pakraipos studentų skatinamosioms stipendijoms. Aukštųjų mokyklų atstovai sako, kad tik glaudus bendradarbiavimas su verslu gali padėti subalansuoti darbo rinkos paklausą ir pasiūlą. 

2024-2027 mokslo metais pretenduoti į „Amber Grid“ ir „Litgrid“ įsteigtas skatinamąsias stipendijas galės Kauno technologijos universiteto (KTU) bei kelių kitų švietimo įstaigų pirmakursiai ir antrakursiai.

Ilgalaikes stipendijas pažangiems ir motyvuotiems inžinerijos studentams „EPSO-G“ grupės įmonės skirs jau trečius metus iš eilės. Nuo šio rudens pirmakursiams skiriama stipendija bus padidinta iki 375 eurų per mėnesį bei bus mokama 4 mėnesius per semestrą.

„Tai yra dalis mūsų indėlio į Lietuvos energetikos ateičiai reikalingų specialistų pritraukimą ir jų paruošimą. Jau šiandien matome, kad pagreitį įgaunanti Lietuvos energetikos sektoriaus transformacija reikalauja papildomų žmogiškųjų resursų. Tikimės, kad stipendijos taps papildoma paskata jaunimui pasirinkti perspektyvias inžinerijos studijas ir jas baigus atrasti savo prasmingos karjeros kelią energetikoje“, – sako „EPSO-G“ vadovas Mindaugas Keizeris.

Jis pažymi, jog atnaujintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad iki 2030 m. vien valstybės kontroliuojamose energetikos sektoriaus įmonėse papildomai reikės mažiausiai 2500 darbuotojų. Taip pat planuojama, kad maždaug 1300 naujų darbo vietų bus sukurta jūrinio vėjo parkuose.

„Daugelis kompetencijų, kurių artimiausiu metu reikės energetikos sektoriaus įmonėms yra iš ateityje esminėmis tapsiančių kompetencijų sąrašo, ypač jei kalbame apie atsinaujinančią energetiką“, – sako KTU Strateginių partnerysčių prorektorė prof. dr. Edita Gimžauskienė.

Jos teigimu, gera žinia yra ta, kad energetikos sektoriaus specifika yra tikrai tarpdisciplininė, todėl į kompetencijų auginimą gali įsitraukti daugelis inžinerinio profilio institucijų.

„Verslo iniciatyvos skatinti rinktis inžinerines studijas, steigiant stipendijas yra prasmingas ir sveikintinas žingsnis. Tikiu, kad siekiant kokybiško paklausos ir pasiūlos balanso, yra būtinas visų šios ekosistemos dalyvių įsitraukimas ir bendras darbas”, – sako profesorė.

Stipendijų skyrimą pagal nustatytas taisykles organizuoja aukštosios mokyklos. Stipendijos bus skiriamos, atsižvelgiant į studentų pažangumą bei motyvaciją. Studentų vertinime dalyvaus ir „EPSO-G“ įmonių grupės atstovai.

Įmonių grupė „EPSO-G“ prieš kelerius metus yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimą su inžinierius ruošiančiomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis, skatinant šalies abiturientus rinktis specialybes, kurios yra reikalingos energetikos sektoriui.

Taip pat „EPSO-G“ kartu su kitomis energetikos įmonėmis ir mokslo įstaigomis priklauso darbo grupei, kuri įsteigta šiemet pasirašius Energetikos bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų inicijuotą memorandumą. Pasirašytas tarpusavio susitarimo memorandumas numato siekti didinti energetikos studentų skaičių Lietuvos aukštosiose mokyklose bei gerinti energetikos studijų kokybę.

„EPSO-G“ įmonių grupę sudaro valdymo įmonė „EPSO-G“ ir penkios tiesiogiai patronuojamos įmonės „Amber Grid“, „Baltpool“, „Energy cells“, „Litgrid“ ir „Tetas“. „EPSO-G“ ir grupės įmonės taip pat turi „GET Baltic“, „Baltic RCC“ OÜ ir „TSO Holding“ AS akcijų.

„EPSO-G“ vienintelio akcininko teises ir pareigas įgyvendina Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

KTU informacija

 

Dalintis: