image

Kaune duris atveria unikalus mokslo infrastruktūros projektas „Mokslo sala“. Tikimasi, kad Nemuno saloje įsikūrusio pastato ekspozicines erdves, modernias STEAM laboratorijas ir planetariumą kasmet aplankys daugiau kaip 260 tūkst. mokslu ir technologijomis susidomėjusių lankytojų, iš jų apie 200 tūkst. ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų.

„Mokslo sala“ yra unikali erdvė ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje, jos idėja inicijuota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir įgyvendinta kartu su Kauno miesto savivaldybe. Tikimės, kad „Mokslo sala“ taps traukos centru tiek mokiniams ir studentams, tiek kiekvienam, besidominčiam mokslu, inovacijomis ir technologijomis. Interaktyvūs eksponatai, edukacinės veiklos, šiuolaikinės laboratorijos leis pažinti mokslą ne tik teoriškai, bet ir praktiškai“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė.

Mokslo salos infrastruktūrą sudaro trijų tipų ekspozicijų erdvės: nuolatinių ekspozicijų, laikinųjų ekspozicijų ir virtualių projekcijų.

Joje taip pat įsikūręs Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos STEAM centras su keturiomis mokiniams pritaikytomis laboratorijomis: informacinių technologijų ir robotikos laboratorija, „Smart city“ laboratorija, biologijos ir chemijos laboratorija, fizikos ir inžinerijos laboratorija, kuriose vyks tiek formalus, tiek neformalus ugdymas.

„Mokslo sala“ – dalis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvos atnaujinti mokslo ir studijų infrastruktūrą visoje Lietuvoje bei gerinti studentų rengimo ir mokslininkų darbo sąlygas. Tam skirtos rekordinės investicijos – daugiau kaip pusė milijardo eurų ES investicinių lėšų, iš jų per 18 mln. eurų – „Mokslo salos“ įkūrimui.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija 

 

Dalintis: