image

Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) projektas, kurio metu sukurta Mokinių ugdymo karjerai informacinė sistema (MUKIS), tapo vienu iš konkurso „Europos burės 2024“ nugalėtojų. 

Finansų ministerijos organizuojamame konkurse „Europos burės“ jau 16-ąjį kartą išrinkti geriausi ES fondų lėšomis Lietuvoje įgyvendinti projektai.

LINEŠA projektas „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas virtualioje ir realioje aplinkoje“, kurio metu buvo sukurta sistema MUKIS, šiemetiniame konkurse nugalėjo kategorijoje „Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą“.

Iš viso šioje kategorijoje dėl apdovanojimo varžėsi 19 pretendentų.

Ina Griazina, MUKIS projektą vykdančio LINEŠA Ugdymo karjerai skyriaus vedėja, rugsėjo 18 d. Kauno muzikiniame teatre surengtoje iškilmingoje ceremonijoje atsiimdama MUKIS skirtą apdovanojimą, pabrėžė, jog šių dienų mokykla turi būti ne tik žinių šaltinis, bet ir erdvė, kurioje mokiniai atranda savo galimybes, talentus ir ateities karjeros kryptis.

„MUKIS projektas siekia užtikrinti, kad kiekvienas mokinys, dar būdamas mokyklos suole, turėtų prieigą prie kokybiško profesinio orientavimo turinio, kuris padėtų jam lengviau planuoti savo ateitį. Ačiū visiems, prisidėjusiems prie šio projekto sėkmės: mūsų atsidavusiai komandai, partneriams ir visiems karjeros specialistams, kurie kartu su savo mokiniais aktyviai naudoja MUKIS platformą. Šis apdovanojimas įkvepia mus nesustoti ir toliau ieškoti inovatyvių būdų, kaip padėti mūsų jaunajai kartai pasiruošti rytojaus iššūkiams“, – sakė I. Griazina.

Iš viso gauti „Europos burę“ šiemet pretendavo 98 projektai, kurie varžėsi 7–iose kategorijose.

Nominacijoje „Už investicijas į šiuolaikinę mokyklą“ buvo vertinami projektai, kurių metu buvo kuriamos naujos ugdymo proceso priemonės, diegiamos šiuolaikinės nuotolinio mokymo sistemos, į mokomuosius dalykus integruojamos STEAM veiklos.

Taip pat ir visi kūrybiškumą mokykloje skatinantys sprendimai.

Mokiniams apie karjerą – nuo A iki Z

Projektą „Kokybiškų karjeros paslaugų teikimas virtualioje ir realioje aplinkoje“, kurio metu sukurta MUKIS sistema, LINEŠA įgyvendino 2020–2023 m., bendradarbiaudama su Užimtumo tarnyba ir Jaunimo reikalų agentūra.

Projekto vertė – 2,89 mln. Eur, iš jų MUKIS sukūrimui buvo skirta apie 0,4 mln. Eur.

Pagrindinis projekto tikslas – ugdyti mokinius, gebančius sąmoningai ir kryptingai planuoti savo karjerą.

Projekto veiklomis siekta modernizuoti ugdymo karjerai priemones ir paslaugas, išplėtoti jas regionuose.

2023 m. rugsėjį startavo atnaujinta MUKIS sistema.

Joje karjeros specialistai, mokiniai ir jų tėvai (globėjai, rūpintojai) gali gauti įvairiapusę pagalbą ir konsultacijas karjeros klausimais, susipažinti su šalies profesinio orientavimo sistema, aktualiomis šios srities naujienomis.

Taip pat dalyvauti karjeros renginiuose, tyrinėti naujausius metodinius leidinius, atliepiančius įvairaus amžiaus tarpsnių mokinių (nuo priešmokyklinuko iki dvyliktoko) ugdymo karjerai poreikius ir ugdymo(si) specifiką.

Žaismingas ir interaktyvus sistemos vedlys – lapiukas Mukis – kviečia mokinius kartu tyrinėti skaitmeninį Karjeros vadovo turinį.

Lapiukas Mukis padeda mokiniams geriau pažinti save, suprasti savo stipriąsias ir silpnąsias puses bei poreikius, padrąsina žengiant karjeros keliu.

Per metus MUKIS sistemoje apsilankė daugiau kaip 70 000 vartotojų. 

I. Griazina džiaugiasi, kad MUKIS platformoje jau užsiregistravo visa Lietuvos karjeros specialistų bendruomenė, o pastaruoju metu aktyviai registruojasi mokiniai.

„Tuos mokinius, kurie dar nespėjo užsiregistruoti, kviečiame tą padaryti”, – sako LINEŠA atstovė. 

LINEŠA planuoja toliau vystyti MUKIS platformą ir artimiausiu metu praturtinti ją naujais karjeros galimybių pažinimo įrankiais, kad MUKIS mokiniams taptų dar patrauklesniu vedliu į karjeros pasaulį.

Apie „Europos burės 2024“

Pagrindinis “Europos burių” konkurso tikslas – pristatyti visuomenei ir įvertinti projektus, kurių autoriai prisideda prie gyvenimo kokybės gerinimo ir inovatyviomis idėjomis garsina Lietuvą.

Šiemetiniame „Europos burių“ konkurse galėjo dalyvauti pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą bei 2021–2027 m. ES fondų investicijų programą finansuoti projektai, sėkmingai įgyvendinę daugiau negu 51 proc. savo veiklų ir/arba turintys aiškų rezultatą.

Daugiau informacijos apie konkursą ČIA.

Nuotraukos D. Vaičiūnaitės ir G. Bitvinsko

LINEŠA informacija

 

Dalintis: