image

Per savanorystę įgytos kompetencijos bus pripažįstamos praktinio darbo arba mokymosi patirtimi. Savanoriškoje veikloje dalyvavęs žmogus galės nurodyti įgytą patirtį kaip darbinę, o tai jam pasitarnaus ieškant darbo, dairantis naujų karjeros perspektyvų. Socialinės apsaugos ir darbo ministro Vytauto Šilinsko teigimu, tai svariai išaugins savanoriaujančių žmonių galimybes darbo rinkoje.

„Savanorystė yra tvarios ir aktyvios visuomenės pagrindas. Pastarųjų kelerių metų iššūkiai tik dar kartą įrodė, kokia didžiulė jėga ir paspirtis valstybei, jos institucijoms yra savanoriai, jų organizacijos. Privalome ir toliau puoselėti bei skatinti savanorystę. Kartu savanorystė – būdas kaupti patirtį, tad sprendimai, atveriantys galimybes savanorių veiklą įteisinti kaip oficialią darbinę ar mokymosi patirtį, veiks kaip dar didesnė motyvacinė priemonė visiems, o ypač jaunimui prisijungti prie pagalbos jos stokojantiems žmonėms“, – sako V. Šilinskas.

Numatyta, kad savanoriškoje veikloje įgytų kompetencijų pripažinimą galės vykdyti įstaigos, įmonės ar kiti fiziniai ar juridiniai asmenys, į kuriuos su prašymu pripažinti turimas kompetencijas kreipsis savanoris. Tai žmogus galės padaryti tiek savanoriaudamas, tiek baigęs savanorystę, bet prieš tai su priimančiąja organizacija turės būti sudaręs savanoriškos veiklos sutartį bei iš priimančiosios organizacijos gavęs įgytas kompetencijas patvirtinantį dokumentą.

Tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys, vykdantys savanorių kompetencijų pripažinimą patirtimi, turės nusistatyti konkretesnę pripažinimo procedūrą. Jie taip pat galės vadovautis sprendimų pripažinti ar nepripažinti kompetencijas pavyzdžiais, kuriuos galima rasti ČIA.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad savanoriška veikla Lietuvoje įteisinta prieš daugiau nei dešimtmetį. Tuo metu savanoriavo 15 proc. gyventojų, buvo aiškiai matomas savanorystės kultūros trūkumas įvairiose šalies gyvenimo sferose. Per šį laiką formuotos savanoriškos veiklos programos, padedančios skatinti piliečių atsakomybę, stiprinti bendruomeninius ryšius, susipažinti su profesine veikla ar ugdyti praktinius įgūdžius.

Naujausi duomenys rodo, kad kasmet vienose ar kitose savanoriškose veiklose dalyvauja šimtai tūkstančių žmonių. Skaičiuojama, kad 2021 m. savanoriaujančių žmonių buvo beveik 17 proc. Tuo metu, 2022 m. savanoriškose veiklose, skirtose padėti ukrainiečiams, dalyvavo 9 proc. mūsų šalies gyventojų. Ir toliau stebimos tendencijos, jog daugiausiai savanoriauja jaunimas.

Jaunimo reikalų agentūros informacija

 

Dalintis: