image

Kovo 5 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vykusiame Seimo Švietimo ir mokslo komiteto posėdyje aptartas Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projektas ir ministerijos kartu su socialiniais partneriais parengti siūlymai jam. 

„Šiandien pristatome Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projekto siūlymus, kuriuos rengėme kartu su pedagogų asociacijomis, profesinėmis sąjungomis ir kitais ministerijos socialiniais partneriais. Išgryninome keturis savo sričių prioritetus, kurie nurodo svarbiausius mūsų būsimus darbus – nuo mokytojų, mokslo darbuotojų, trenerių darbo sąlygų gerinimo, mokyklų tinklo subalansavimo, vadovėlių trūkumo iššūkių iki neformalaus švietimo veiklų prieinamumo bei fizinio visuomenės aktyvumo skatinimo priemonių“, – kalbėjo švietimo, mokslo ir sporto ministrė Raminta Popovienė. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija numatyti darbai pagal keturis pagrindinius prioritetus:

1 prioritetas: lygias galimybes suteikiantis (įtraukusis) ikimokyklinis ir bendrasis ugdymas

Vyriausybės plano projekte numatyta subalansuoti bendrojo ugdymo mokyklų tinklą užtikrinant teisę gauti kokybišką ugdymą, nepriklausomai nuo to, kokioje vietovėje mokinys gyvena. Bus remiamas socialinę riziką patiriančiose šeimose gyvenančių vaikų ikimokyklinis ugdymas.

Vienas iš pagrindinių švietimo srities tikslų – gerinti mokytojų darbo sąlygas ir spręsti su pedagogų kaita susijusius iššūkius.

Numatoma kasmet didinti mokytojų, mokyklų vadovų, pagalbos mokiniui specialistų darbo užmokestį, jis turėtų augti ne mažiau kaip 5 proc. sparčiau už prognozuojamą kitų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio augimą.

2 prioritetas: visus įgalinantis mokymasis visą gyvenimą

Svarbus siekis – užtikrinti tolygų neformaliojo vaikų švietimo veiklų prieinamumą ir įvairovę, kad ne mažiau kaip 80 proc. bendrojo ugdymo mokinių pasinaudotų šiomis paslaugomis.

Skatinant visuomenę mokytis visą gyvenimą, siūlomos priemonės profesinio mokymo, suaugusiųjų švietimo tobulinimui.

3 prioritetas: tarptautinę vertę kuriantis aukštasis mokslas

Numatoma kasmet didinti mokslo darbuotojų, kitų tyrėjų ir dėstytojų darbo užmokestį, kad 2028 m. pabaigoje šių darbuotojų vidutinis darbo užmokestis sudarytų ne mažiau kaip 4,3 tūkst. Eur, o akademinių ir neakademinių darbuotojų darbo užmokestis kasmet augtų ne mažiau kaip 5 proc. sparčiau už prognozuojamą kitų metų šalies vidutinio darbo užmokesčio augimą. Siūloma užtikrinti doktorantams tas pačias socialines garantijas kaip ir dirbantiesiems. Numatoma sudaryti sąlygas tarpkryptinėms, jungtinėms doktorantūros programoms su kitų šalių universitetais.

4 prioritetas: fiziškai aktyvi visuomenė ir tvarus aukšto meistriškumo sporto stiprinimas

Numatoma įtraukti daugiau gyventojų, ypač vaikų, į organizuotas fizinio aktyvumo veiklas, finansuojant fizinio aktyvumo projektus bei atitinkamas naujas fizinio aktyvumo programas.

Ir visuomenės fiziniam aktyvumui, ir aukšto meistriškumo sportui augti svarbi sąlyga yra prieinama ir kokybiška sporto infrastruktūra. Todėl bus nustatytos sporto infrastruktūros prioritetinės vystymo kryptys bei patvirtinti kriterijai ir pagal juos finansuojama sporto infrastruktūros plėtra.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

 

Dalintis: