image

Sostinėje duris atvėrė naujas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Medicinos mokslo centras. Santaros slėnyje įsikūręs inovatyvus mokslo centras pritaikytas aukščiausio lygio biomedicininiams moksliniams tyrimams ir studijoms vykdyti. Šis projektas – dalis Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos iniciatyvos atnaujinti mokslo ir studijų infrastruktūrą visoje Lietuvoje, tam skirta daugiau kaip pusė milijardo eurų.

„Išsilavinę ir kūrybingi žmonės yra didžiausias Lietuvos potencialas, tad nuoširdžiai džiaugiuosi, kad kaip valstybė galime suteikti jiems vis geresnes sąlygas tiek vykdyti mokslinę veiklą, tiek pritaikyti ją dėl visos visuomenės ir šalies gerovės. Medicinos mokslo centras yra vienas iš kuriamos naujos ir atnaujinamos mokslo bei studijų infrastruktūros Lietuvoje pavyzdžių, tai neabejotinos grąžos investicija į šviesią valstybės, kuriai rūpi mokslas, ateitį“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Lietuvos mokslas sparčiai vystosi, mūsų mokslininkai sulaukia tarptautinio pripažinimo. Tačiau čia nesustojame: kad į mokslo sektorių pritrauktume dar daugiau talentų, galėtume vykdyti aukščiausio lygio mokslinius tyrimus, turime mokslininkams užtikrinti puikias darbo sąlygas, prieigą prie šiuolaikiškos infrastruktūros. Tam valstybė skiria didžiules investicijas. Gyvybės mokslams stiprinti Kaune jau sukurta nauja LSMU mokslo ir studijų bazė, o Vilniuje nuo šiol veiks modernus Medicinos mokslo centras. Ir tai tik dalis pastarųjų metų investicijų į mokslo ir studijų infrastruktūrą – per dvejus metus atidarytos kelios naujos studijų ir mokslo bazės, metų pabaigoje duris atvers Mokslo sala Kaune, bendrai į mokslo ir studijų infrastruktūrą investuota apie pusę milijardo eurų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Medicinos mokslo centras – tai genetinių tyrimų centro, fiziologijos, biochemijos, mikrobiologijos ir laboratorinės medicinos specializuotų mokslinių laboratorijų patalpų kompleksas, pritaikytas aukščiausio lygio moksliniam ir eksperimentinio darbui.

Nauja infrastruktūra leis vykdyti mokslinę veiklą, orientuotą į ligų priežasčių identifikavimą ir paveldimumo tyrimus, inovatyvų gydymą, ligų prevencijos metodus bei jų taikymą klinikinėje praktikoje ir kt.

Pastatą sudaro 6 korpusai, jo dydis – daugiau kaip 17 tūkst. kv. m. Centre funkcionuos operacinis blokas su hibridinėmis ir universaliomis operacinėmis, genetikos, neurologijos, neurochirurgijos, infekcinių ir plaučių ligų, dermatologijos, alergologijos ir odontologijos, farmacijos, reabilitacijos mokslinės laboratorijos, simuliacinės medicinos centras ir kiti šiuolaikiniam mokslui ir inovatyvioms studijoms reikalingi dariniai.

Mokslui ir studijoms – pusė milijardo investicijų

Siekiant atnaujinti mokslo ir studijų bazes visoje Lietuvoje, valstybė skyrė rekordines investicijas – per 589 mln. eurų iš 2014–2020 m. ES fondų lėšų. Investicijos leis įgyvendinti įvairius mokslo ir studijų infrastruktūros projektus, gerinti studentų rengimo ir mokslininkų darbo sąlygas, stiprinti žmogiškuosius išteklius.

Rudenį Kaune duris atvers unikali Mokslo sala. Planuojama, kad joje kuriamą Mokslo ir inovacijų sklaidos centrą kasmet aplankys daugiau kaip 260 tūkst. mokslu ir technologijomis susidomėjusių lankytojų, iš jų apie 200 tūkst. ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų. Mokslo saloje taip pat įsikurs Gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centras, kurį sudarys keturios mokiniams pritaikytos laboratorijos.

Vasaros pabaigoje Vilniuje atvertas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studijų miestelis. Jis kuriamas dviem etapais, jau užbaigtas pirmasis iš jų: suprojektuotas visas studijų miestelio aštuonių pastatų kompleksas ir pastatyti bei įrengti du pastatai – Teatro ir kino fakultetas bei Mažasis salių blokas. Planuojama, kad likusieji komplekso pastatai bus statomi antrojo etapo metu.

Pernai įkurtas VILNIUS TECH Elektronikos, mechanikos ir transporto inžinerijos laboratorijų korpusas, kuriame sutelktas trijų fakultetų mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų potencialas kompleksiniams tarptautiniams tyrimams atlikti. Šalia įkurtas ir VILNIUS TECH Mokomasis korpusas.

Kaune jau įsikūrė Kauno technologijos universiteto Fizinių ir technologinių mokslų eksperimentinių ir prototipavimo laboratorijų centras „M-Lab“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Slaugos fakulteto mokslo ir studijų bazė, Vytauto Didžiojo universiteto Pedagogų rengimo centras, iš pagrindų atnaujintas Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas. Šiauliuose modernizuota Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos studijų infrastruktūra ir kt.

LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informacija

 

Dalintis: